Chrystus jest sprawcą naszego zbawienia - Mikołaj Kopernik

ur. 19.02.1473 w Toruniu
zm. 21.05.1543 we Fromborku

· WYDARZENIA ROKU JUBILEUSZU MIKOŁAJA KOPERNIKA WE FROMBORKU

ROK MIKOŁAJA KOPERNIKA
W WOJEWÓDZTWIE
WARMIŃSKO-MAZURSKIM

Zmień język

WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ WYDARZEŃ
ROKU JUBILEUSZU MIKOŁAJA KOPERNIKA WE FROMBORKU


Tegoroczny Jubileusz, Człowieka Kościoła jakim niewątpliwie był Kanonik Mikołaj Kopernik, wynika odpowiednio z 550. rocznicy urodzin (19 lutego) jak i z 480. rocznicy śmierci (24 maja), a także z 500. rocznicy (30 stycznia) powierzenia Kanonikowi urzędu Administratora Diecezji Warmińskiej Sede Vacante przez Warmińską Kapitułę Katedralną.  

Kanonik Mikołaj Kopernik spędził we Fromborku i na Warmii ogółem 40 lat ze swojego długiego jak na ówczesne czasy 70-letniego ziemskiego życia. Co więcej, był to jego najbardziej twórczy okres, znaczony wielkimi odkryciami.

Zespół Katedralny – Pomnik Historii jest wyjątkową przestrzenią spotkania wiary, nauki i sztuki. Bazylika Archikatedralna Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny we Fromborku jest świadkiem życia i wiary Kanonika Mikołaja Kopernika, w jej murach spoczęły Jego doczesne szczątki.

Organizatorami wydarzeń Roku Jubileuszowego w murach Zespołu Katedralnego we Fromborku są: Archidiecezja Warmińska, Warmińska Kapituła Katedralna, Archiwum Archidiecezji Warmińskiej, Rzymskokatolicka Parafia pw. Wniebowzięcia NMP we Fromborku oraz Muzeum Pomnika Historii „Frombork – zespół katedralny”. Głównym Parterem Wspierającym wszystkie tegoroczne wydarzenia oraz inicjatywy jest Pomorskie Stowarzyszenie Wspólna Europa.


DO MIŁEGO ZOBACZENIA WE FROMBORKU!